Před časem jsme vydali článek, o formuláři 13-F a slíbili jsme, že Vám čas od času ukážeme, jak se na základě tohoto formuláře chovali i superinvestoři.
Předchozí díl: WARREN BUFFET

KDO JE Li Lu?

Li Lu je známý investor, který je často spojován s hodnotovým investováním, podobně jako Warren Buffett a Charlie Munger. Narodil se v roce 1966 v Číně a proslavil se nejen svou investiční činností, ale i svým zapojením do studentských protestů na náměstí Nebeského klidu v roce 1989.
Li Lu emigroval do Spojených států, kde získal vzdělání na Columbia University a dle dostupných informací po vystudování (v roce 1994) začal sám investovat na burze. Charlie Munger, bývalý viceprezident Berkshire Hathaway, o něm mluví velmi pochvalně a dokonce ho označil za možného nástupce Warrena Buffetta. Možná i to je důvod, proč se tomuto superinvestorovi přezdívá “čínský Warren Buffet”.

Li Lu se mimo jiné proslavil svým hlubokým porozuměním trhů a investičními úspěchy, zejména v oblasti čínských společností. Jeho investiční filozofie je silně ovlivněna myšlenkami Benjamina Grahama a Warrena Buffetta, kde se zaměřuje na investice do podhodnocených společností s dlouhodobým potenciálem růstu, o čemž vypovídá i jeho oblíbený citát „Investování je proces porozumění hodnotě podniku a placení méně, než je tato hodnota.“

Li Lu vysvětluje klíčové body, jak se stát hodnotovým investorem.

Himalaya Capital Management

V roce 1998 založil Li-Lu společnost Himalaya Capital Management a to zejména díky svým předešlým nadprůměrně výkonným investicím. Firmě se daří identifikovat a investovat do vysoce kvalitních, podhodnocených společností s dlouhodobým růstovým potenciálem, což je strategie, která přinesla firmě a jejím investorům značné úspěchy. Prakticky se řídí jen 6 základními aspekty.

1.) Výběr podhodnocené společnosti
2.) Koupě pouze akcie firem, které mají silné a udržitelné konkurenční výhody
3.)Dalším důležitým kritériem je kvalita vedení společnosti
4.) Himalaya Capital pečlivě analyzuje finanční výkazy společností, aby zajistila, že mají silnou rozvahu, nízké zadlužení a stabilní cash flow
5.) Firma se zaměřuje na společnosti s potenciálem dlouhodobého růstu
6.) Marge bezpečnosti: Tento koncept, který je základním kamenem hodnotového investování zahrnuje investování s dostatečnou marží bezpečnosti

Při posledním zveřejňování formuláře  13-F Li-Lu nedělal žádné změny v portfoliu, jeho poslední aktivitu jsme registrovali v 2Q/23, kdy odprodal 100% pozice ve společnosti Micron Technology a nakoupil East West Bancorp.


Aktuálně je jeho portfolio velice koncentrované a skládá se pouze z 5 firem, s tím že dominantou je Alphabet, který má v portfoliu podíl téměř 37,5% napřímo (+ má nakoupené akcie Berkshire Hathaway, které mají nepatrnou měrou zainvestováno i v indexu S&P500, který rovněž akcie mateřské firmy Googlu obsahuje).

Portfolio Li Lua

Úpravy portfolia čínského Warrena Buffeta

CELÝ PŘEHLED PORTFOLIA od Li-Lua NALEZNETE ZDE


Zdroje: dataroma.com, cs.wikipedia.org